lekcja 20

Dzisiejsze tabletowe zajęcia zorganizowałam wokół tematu "Kubuś Puchatek i jego przyjaciele." Na lekcji gościliśmy panią vicedyrektor Dorotę Żukowską.

Dzięki nawiązaniu współpracy z Gminną Biblioteką w Czernicy, liczba urządzeń w klasie znacznie się powiększyła, dlatego dzieci mogą pracować w parach lub 1:1.

Biblioteka w Czernicy dzięki uczestnictwu w konkursie, który został zorganizowany przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego pozyskała 6 super nowoczesnych ipadów - Apple iPad Air 16GB Wi-Fi. Od zeszłego tygodnia urządzenia możemy wypożyczać na nasze tabletowe lekcje.

Zajęcia rozpoczęliśmy od stworzenia portretu Krzysia zgodnie z treścią napisanej przez mnie opowiastki. W tym celu wykorzystaliśmy aplikację Wee Mee. Tekst nie był łatwy, ale dzieci świetnie sobie z nim poradziły. Tylko niektóre potrzebowały małej pomocy. Przy okazji uczniowie poznali znaczenie nieznanych im dotąd wyrazów: koszulka polo i szorty :-).

Następnie dzieci wypowiadały się na temat ulubionych postaci lektury, a w aplikacji Skitch opisały wyróżniające ich cechy.

W kodach QR zakodowałam także wierszyki z zadaniami ruchowymi, które stanowiły doskonały przerywnik zajęć umysłowych.

Na koniec niespodzianka z serii kolorowanek Colar mix. Tańczący miś, TiKowy kuzyn Kubusia Puchatka ;-)

KONTAKT